Siemens Xelibri

Již před časem jsme informovali, že společnost Siemens se rozhodla založit novou značku, jenž bude zaměřena výhradně na takzvané módní telefony. Pod značkou Xelibri, tedy nikoliv pod samotným názvem Siemens, bude výrobce nabízet přístroje s nezaměnitelným a často velmi extravagantním designem, u kterých nebude kladen takový důraz na množství nabízených funkcí, ale právě na vzhled, rozměry a styl.

Odměnou za dlouhé čekání však byl pohled na čtyři nové mobilní telefony nesoucí na svém těle novou značku Xelibri. Stejně, jako jsou tyto přístroje stylovými mobily, jsou také jejich webové stránky stylovou záležitostí a na seriózní technické specifikace zde určitě nenarazíte - stejně tak, jako zde nenajdete velké produktové fotografie.

Přestože technické podrobnosti o všech telefonech ještě připravujeme, můžeme vám již nyní nabídnout představení všech čtyř mobilních telefonů včetně velké fotografie každého přístroje. Jakmile získáme jakékoli další informace, promptně článek aktualizujeme.

Xelibri 1

Nejnižší mobilní telefon z nabídky přístrojů Xelibri se nabízí v přepočtu za necelých šest tisíc korun, což je poměrně příjemná cena. Kromě zobrazené uhelně černé je pro zákazníky k dispozici také v barvě dobrého šampaňského. Velikost 101 milimetrů je poměrně přijatelná a kulatá klávesnice doplněná o čtyři funkční tlačítka skvěle podtrhují vzhled celého telefonu. Displej by podle našich informací neměl být barevný.

 

 

Xelibri 2

Tento vajíčkoidní telefon překvapí nejen svým vzhledem, ale také svou velikostí. S necelými devadesáti devíti milimetry není nijak obrovským diskem. Zajímavé je také rozvržení klávesnice, které je velmi podobné Siemensu SX1. Necelých sedm tisíc korun také není příliš vysoká cena.

 

 

Xelibri 3

Stylovým doplňkem na krk je právě Xelibri 3. Je hodně podobný Siemensu Wrist Phone, který byl představen již na loňském CeBitu. Stejně jako u něj zde nenajdete klávesnici - telefon se ovládá výhradně hlasovými povely a / nebo kruhovým kurzorovým tlačítkem. Místo reproduktoru zde pro reprodukci hlasu slouží monochromatický inverzní displej. A to vše může být vaše za necelých dvanáct tisíc korun.

 

 

Xelibri 4

O tomto mobilním telefonu jsme vás již před časem informovali. Vedle originálního tvaru samotného přístroje nejvíc zaujme klávesnice, která tvoří stylizované písmeno „V“ - jednotlivé alfanumerické klávesy jsou řazeny do dvou sloupců pod sebou. Pro vytáčení čísel to asi vadit nebude, ale při psaní zpráv si určitě bude nutné na takovéto rozmístění zvyknout. Jeho cena je necelých devět tisíc korun a jeho velikost nepřesahuje deset centimetrů.

 

 

Líbí se vám?

Těžko říci, jestli tento krok Siemensu je namířen tím správným směrem, v každém případě ale výrobce musíme pochválit za odvahu, kterou novou značkou Xelibri prokázal. Vedle Vertu od Nokie se jedná zatím o druhý pokus nabídnout ryze stylové telefony, v tomto případě se ale Siemens orientuje na široké masy zákazníků, zatímco Vertu vsadil jen na ty nejbohatší. Tento rok by mohl přinést i další překvapení, uvidíme, jestli Siemens a Nokii bude následovat některý další výrobce.